Dnešní doba přináší zvýšený zájem o záložní systémy napájení. Jednou z možností, jak zajistit zálohu napájení jsou diesel generátory. Na trhu existuje mnoho výrobců, kteří vyrábějí své diesel generátory v unifikovaných řadách bez možnosti výraznějších změn dle požadavků zákazníka, nebo jsou tato řešení poměrně časově a finančně náročná a velcí výrobci je zákazníkům ani nenabízí (každá změna nebo nestandardní řešeni znamenají ve výrobním procesu značné časové a finanční náklady). Z výše uvedeného vyplývá že nový diesel generátor upravený přímo od výrobce dle požadavků zákazníka bude podstatně dražší. Další podstatně levnější možností je nákup staršího diesel generátoru a přestavba dle konkrétního požadavku na danou aplikaci. Při rozhodování, které řešení je pro Vás vhodné je potřeba se zamyslet nad tím jaký výkon potřebuji zálohovat, jaký bude typ zátěže, v jakém režimu bude diesel generátor pracovat (v ostrovním nebo paralelně se sítí nebo s jinými DG), kolik motohodin ročně poběží, kde bude umístěný, jak dlouho má běžet bez dotankování, jak rychle má po výpadku zareagovat, chci mít možnost vzdáleného monitoringu a ovládání, jaké parametry diesel generátoru chci sledovat atd.

Naše společnost nabízí zákazníkům obě možnosti řešení tzn. nový diesel generátor ve standardním provedení případně upravený dle konkrétních požadavků nebo kompletní přestavbu a úpravu staršího diesel generátoru speciálně pro konkrétní aplikaci a samozřejmě i instalaci u zákazníka.

V praxi to znamená, že je potřeba vyspecifikovat co přesně má diesel generátor umět a kde bude umístěn. Na základě těchto informací a prohlídky diesel generátoru dodaného zákazníkem, vypracujeme cenovou nabídku na přestavbu, případně na instalaci celého systému u zákazníka. Námi dodávaný řídící systém umožňuje díky své variabilitě plné přizpůsobení Vašim požadavkům.

Celý systém lze zakomponovat do počítačové sítě a přes webové rozhraní či speciální software lze diesel generátor ovládat, monitorovat případně programovat vzdáleně. Pro mobilní diesel generátory doporučujeme osadit GPS GPRS modul a mít možnost plně monitorovat pohyb a ovládat své stroje na dálku. Neváhejte nás kontaktovat rádi Vám poradíme s výběrem vhodného stroje pro Vaší aplikaci.